Sladké popoludnie

Vôňa palaciniek sa šírila v pondelok 25. marca našim onkologickým oddelením. Urobili sme si palacinkové popoludnie. Presnejšie dvaja šikovní kuchári, ktorí pripravili pre deti nevšedný kulinársky zážitok. V kuchárskom oblečení zavítali na návštevu detskej onkológie Peter Bracho a Karol Sklenar z Tatranský klub Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov Vysoké Tatry.

Palacinky s lekvárom, nutelou, ovocným šalátom, aj so šľahačkou,  každý si mohol vybrať podľa chuti.  Dokonca aj na slano boli pripravené pre tých, ktorí sladké teraz nemôžu. Všetko podľa individuálnych požiadaviek detí, samozrejme pri dodržaní diétnych pravidiel. Peter a Karol sa chopili svojho remesla a naservírovali porciu každému podľa chuti.  Palaciniek mali pripravených dosť pre všetkých, takže si pochutnali aj rodičia a personál oddelenia. Kto chcel, mohol si dať aj dupľu. Kuchári priniesli aj ovocie – hrušky,  jahody, jablká, banány, hrozno, a nezabudli ani na darčeky pre deti v podobe maľovánok, farbičiek a bublifukov. Poďakovanie za pomoc pri príprave patrí aj A-Z Gastroro Banská Bystrica Lunys, s.r.o. ovocie a zelenina, tiež aj Dávidovi Bačovi, ktorý kuchárom asistoval na oddelení.

Pre vzácnu návštevu sme pripravili malý darček, ako spomienku a poďakovanie.  Jedna z kreatívnych mamičiek krásne vyzdobila drevené varešky a odovzdala ich kuchárom aj s poďakovaním za skvelé popoludnie, ktorým spestrili deťom čas na oddelení.  A možno to nebola posledná návšteva, pretože okrem palaciniek sa na záver skloňovali aj halušky. Vraj ich deti veeeeľmi ľúbia …